Możliwe opcje

Kupując Cavalerie masz możliwość stworzenia unikatowego roweru wybierając jedną z wielu dostępnych specyfikacji komponentów oraz opcji kolorystycznych. Wybór na pewno nie jest łatwy, gdy można wybierać ze wszystkich poniższych opcji.

Kolor i wykończenie ramy

Lakier

Rama może zostać polakierowana na każdy z kolorów palety RAL. Tutaj dostępny jest przykładowy próbnik kolorów RAL. Za kolory w wykończeniu metalik jest dodatkowa opłata.

Lakier transparentny

Jest to specjalny, lekko transparentny lakier („tinted varnish”) kładziony na piaskowaną lub czesaną ramę. Po lakierowaniu powłoka jest bardzo błyszcząca i prześwitująca, faktura aluminium pozostaje widoczna. Jest to bardzo efektowny sposób wykończenia ramy. Dostępne są kolory czarny, czerwony, niebieski. Opcja dostępna za dodatkową opłatą.

Przykład takiego wykończenia ramy w czarnym kolorze: http://www.mtb-check.com/fr/cavalerie-falcon-dh/

Anoda

Dostępna jest też opcja anodowania ramy. Jednak w tym wypadku wybór kolorów jest ograniczony tylko do zawsze eleganckiej czerni. Można za to wybrać czy rama ma być czesana czy piaskowana przed anodowaniem – różnica to inna faktura aluminium. Warto pamiętać, że anoda, w przeciwieństwie do lakieru nie dodaje dodatkowej masy do ramy. Wybierając anodowanie można zaoszczędzić na masie roweru 200-250 g.

Stan surowy

Ostatnią z opcji wykończenia ramy jest tzw. raw, czyli pozostawienie ramy w surowym stanie, bez żadnej dodatkowej obróbki. Jest to bardzo industrialna estetyka. Dostępna jest też opcja szczotkowania i piaskowania aluminium. Tak samo jak w przypadku anody, również raw pozwala zaoszczędzenie 200-250 g na masie ramy.

Pokrywy skrzyni biegów

Aluminiowe pokrywy skrzyni biegów mogą być anodowane na jeden z 8 kolorów. W standardzie dostępne są czerwony, czarny, niebieski. Za dodatkową dopłatą można wybrać szary, fioletowy, zielony, brązowy, złoty.

Naklejki

Oczywiście do wybranego wykończenia ramy, można dobrać pasujący kolor naklejek, do wyboru są czerwony, czarny, biały, niebieski.

Kolor drobnych części

Na koniec pozostaje jeszcze wybór koloru anody piast oraz zacisku sztycy. Piasty mogą być anodowane na czarno, czerwono, niebiesko, złoto. Natomiast zacisk sztycy Hope może być czarny, srebrny, czerwony, niebieski, fioletowy, pomarańczowy.

Komponenty

Oczywiście kolor to nie wszystko. Dla niektórych z nas, równie ważny jak wygląd jest specyfikacja komponentów. Do ramy możesz dobrać również pozostałe części, tak aby złożyć możliwie najlepszy i najbardziej niezawodny rower. Do wyboru są komponenty poniższych firm. Cały czas też pracujemy nad poszerzaniem oferty.

Szczegółowa specyfikacja znajduje się w cenniku.